I Found My Love In… Ines Rosales!

I Found My Love In… Ines Rosales!

Şimdi eğer ayaktaysanız oturun ve şu görüntüyü bir hayal edin:

Güzeller güzeli bir limon ağacının altındaki bir verandada oturuyorsunuz. Önünüzde büyüleyici Amalfi koyu ve içinde küçük balıkçı tekneleri, mavi-yeşil denizde uzanan yatlar var.

Şu an günbatımı… Hafif esen rüzgar saçınızı okşuyor. Tam önünüzde odun ateşinde yanan fırından yayılan sıcakla birlikte, meyvemsi bir zeytinyağı ve biberiye kokusu yayılıyor.

Acıkmaya başladınız…

Ve sonra aynı fırından el yapımı küçük taze torta’lar çıkıyor ve dilimlenmiş, üzerinde sarı-yeşil zeytinyağı gezdirilmiş, deniz tuzu serpiştirilmiş ve kokulu fesleğen yapraklarıyla süslenmiş, kıpkırmızı yaz domatesleriyle önünüze koyuluyor.

Uzanıp bir torta alıyorsunuz, bir kaşık dolusu domates ekliyorsunuz, üzerine biraz Parmiggiano Reggiano serpiştiriyorsunuz ve sonra neredeyse dakikaları saatlere çeviren o tutku dolu bekleyişin ardından, çıtır çıtır, tuzlu ve tatlı kombinasyondan bir ısırık alıyorsunuz.

“Cennet… Ben kesinlikle cennetteyim,” diye düşünüyorsunuz…

Ok, tamam! Hadi şimdi uyanma ve gerçeğe dönme zamanı! Ne demişler, dost acı söyler; şu an ne Amalfi sahillerindesiniz ne de tam önünüzde odun ateşinde yanan bir fırın var.

Ama orada olmayı istemez miydiniz? Belki size yardımcı olabilirim…   Millerimi kendi Amalfi seyahatim için saklıyorum, kusura bakmayın ama size harika bir pratik önerim var.

Macrocenter’a gidiyorsunuz ve bir-iki -ve hatta belki de üç-paket Ines Rosales Savoury Olive Oil Tortas alıyorsunuz. Sadece ev yapımı olmakla kalmıyorlar ama aynı zamanda saf ekstra zeytinyağı ve deniz tuzuyla yapılıyorlar ve tatlarıysa kesinlikle MÜ-KEM-MEL! 

Hazır Macrocenter’dayken, yanına biraz cherry domates, fesleğen ve parmesan da almayı unutmayın. Ve eve döndüğünüzde, domatesleri ikiye kesin ve zeytinyağıyla karıştırın, biraz fesleğen ve deniz tuzu ekleyin. Parmesanı da unutmayın! Ines Rosales Tortas’ları paketinden çıkarın ve rüstik bir ağaç tabakta servis edin.

Ve en önemlisi… Spotify’da Amalfi Coast’u aratın, gözlerinizi kapayın, Ines Rosales Torta’nızdan bir ısırık alın ve sonra mı? Mesela bana teşekkür edebilirsiniz! 😉

Gülümseyin! Amalfi’desiniz!

Aslı Kender / FB Macro&More

Paylaş