2018’de Akıllı Şilteler Ön Planda

2018’de Akıllı Şilteler Ön Planda

Kaliteli ve doğru uyku iyi ve uzun yaşam için ilk üçe girdi ve iyice yerleşti.

Doğru beslenme, gerekli miktarda su ve sıvı tüketmek kadar önemli olan uykuyu artık akıllı şilteler yardımı ile siz kontrol edebiliyorsunuz. Uyku analizi yapan elektronik/dijital yatak ve şilte şirketleri piyasada yerlerini aldılar.

2018 senesinde daha çok kişi uyku kalitesini ölçerek yaşam kalitesini ve sağlığını sabah alınan verilere göre ayarlayabilecek.

Nasıl ki yiyeceklerin kalitesini, içtiğimiz suyun saflığını takip edebiliyoruz ve seçimlerimizi ona göre yapıyoruz, bu elektronik şilteler sayesinde uyuduğumuz uykuyu da daha kaliteli hale getirebiliyoruz.

Tomorrow Sleep ve Eight Sleep gib şirketlerin şilteleri telefon uygulamaları ile birleşip, derin ve hafif uyku döngüleri ile nefes alma ve verme ritmini analiz ederek sabah size sunmak üzere kaydediyor.

Ayrıca, sabah uykunuzun hafiflediği saatte alarm çalıyor ve bu şekilde daha rahat ve huzurlu uyanıyorsunuz.

Son olarak, ısı derecesi kaliteli uyku için gerekli olan en önemli unsurlardan biri olduğu için, şiltenizi size uygun ısıya ayarlayabiliyorsunuz.

Ne dersiniz?

Sizde yeni trende uymayı düşünür müsünüz?  Hadi, kapın bir elektronik şilte, 2018 trendlerinin gerisinde kalmayın! Keyifli bir sağlıklı yaşam önerisi değil mi?

Aslı Kender / FB Macro&More

Paylaş