Ev Yapımı Çilekli Milföy

Malzemeler:

3 yaprak (2’li) milföy hamuru, her biri 4 eşit dikdörtgene bölünmüş
1 paket Dr. Oetker Vanilyalı Pastacı Kreması
1 ¼ su bardağı (300ml) süt
3 çorba kaşığı (45ml) tereyağı, oda sıcaklığında
18-20 adet çilek, ayıklanmış ve dilimlenmiş
½ bardak (125ml) pudra şekeri

Ağırlık için fırına girebilen bir tepsi/borcam/dökme demir tava

Hazırlanışı:

Fırınınızı 200 dereceye önden ısıtın. Fırın tepsisinin içini pişirme kağıdı ile kaplayın. Dr. Oetker Vanilinli Pastacı Kremasını kutu üzerindeki talimatlara uyarak hazırlayın. Yıldız duy ucu yerleştirdiğiniz bir krema sıkma torbası içine aktarın. Dolapta 10-15 dk dinlenmeye bırakın. Milföyleri yumuşamaları için tezgah üzerinde 5-10 dakika dinlendirin. Yumuşayan milföyleri 4’er dikdörtgen parçaya bölün. Pişirme kağıdıyla kapladığınız fırın tepsisine 1’er cm aralıklarla yerleştirin. Üstüne ağırlık yapması için ikinci bir tepsi veya borcam yerleştirin. Bu ağırlık milföylerin hepsinin üstünü tam kaplamalıdır.

Hazırladığınız milföyleri, önceden 200 C ye ısıtılmış fırında 10-15 dakika, milföyler iyice kızarıp altın sarısı renk alana kadar, fırınlayın. Pişmiş milföyleri tepsiden alın ve soğumaya bırakın.
Çilekli milföyleri hazırlamak için; bir milföy yaprağı üzerine pastacı kremasını sıkın. Üzerini dilimlediğiniz çilekler ile kaplayın. Üzerine bir yaprak daha milföy ekleyin ve aynı işlemi tekrarlayın. Çileklerin üzerine son bir milföy yaprağı yerleştirin. Üzerini krema ve çilekle süsleyin. Bu işlemi milföyleriniz bitene kadar tekrarlayın.

Hazırladığınız milföyleri buzdolabında muhafaza edin. Ev Yapımı Çilekli Milföyleri pudra şekeri ile süsleyerek servis edin.

Paylaş