Kaldırın defterleri, sınav yapıyoruz!

Kaldırın defterleri, sınav yapıyoruz!

Hangi yiyecek 3 dakikada pişer, çok iyi bir protein kaynağıdır, sıfır şeker ve karbonhidrat barındırır ve tadı harikadır?

Bilenlere alkış! Doğru cevap yumurta!

Bugün Dünya Yumurta Günü ve bu süper kullanışlı besini kutlayacağız, çünkü tam 6 milyon yıldır insanları doyurduğu için bu büyük kutlamayı gerçekten hak ediyorlar!

Bir sürü farklı mutfak kültüründe, kelimenin tam anlamıyla binlerce yumurta tarifi var.

Bir yumurta, içinde 6 gram protein barındırıyor ve yeryüzündeki en besleyici yiyeceklerden biri o.

Mesela son zamanlarda biraz yorgun mu hissediyorsunuz? Ya da unutkan? Konsantrasyon bozukluğu mu yaşıyorsunuz? Yumurta sizi kurtarmaya gelebilir, lakin vücut beslenmesinde gerekli olan madde olan ‘’Kolin’’den içinde fazlasıyla var. Kolin ne kadar mı önemli?

Vücutlarımız karaciğer detoksu ve kas ağrıları için her gün yüzlerce kolin kullanıyor. Yorgunluğa ve unutkanlığa da çare olduğu için, çocuğunuz bir sonraki sınavına girmeden önce ona ne yedirmeniz
gerektiğini, sanırım artık biliyorsunuz.

Bu arada, yumurtanın kolesterol anlamında büyük bir tehlike olduğu tezi çürütüldü, o yüzden beyazı olmadan yarım olan yumurtanın sarısını da yemeyi unutmayın.

Şimdi haydi herkes Macrocenter’a, sonra doğru mutfağa! Yumurtanız çorbanızda, salatınızda ya da kahvaltınızda mı olacak, karar sizin!

Aslı Kender / FB Macro&More

Paylaş