Plaj Çantası Hazırlıyoruz!

Plaj Çantası Hazırlıyoruz!
Muhteşem bir plaj günü için hazır mısınız? Soğuk ve karanlık kış aylarından kurtulduk ve yazın en güzel günlerini yaşıyoruz. Temmuz sıcağı, plajda geçecek bir gün için harika bir seçenek. Plajlarda geçirdiğimiz vakti daha keyifli hale getirmek için çantamızı hazırlıyoruz, kullanmamız gereken ürünleri seçiyor ve yaz boyu sağlıkla ışıldamak için neler yapmamız gerektiğini öğreniyoruz.Plaj çantamızın olmazsa olmazları;
 • Saç tokası, yüzerken ya da güneşlenirken bir kurtarıcı adeta. Sizi sıcak havadan korurken nemli saçlarınıza da zarif yaz dalgaları eklemeyi ihmal etmiyor.
 • Plaj havlusu, elbette plaj çantasının vazgeçilmezi. Peştemâl gibi alternatifler kullanmak ise ağırlık ve hacim bakımından fayda sağlıyor.
 • Şapka, güneşlenirken yüzünüzü korumak için en önemli aksesuarlardan biri. Biraz geniş olanları, güneşle en çok maruz kalan omuzlarınızı da koruyabilir.
 • Güneş gözlüğü olmadan markete bile gitmeyenlerdenseniz sadece plajın değil hayatınızın olmazsa olmaz aksesuarları arasında yer alıyordur.
 • Sunscreen ya da güneş koruma kremleri, özellikle hassas cilde sahip kişiler için çok önemli.
 • Bronzlaştırıcı, sağlıklı bronzluk için
 • Su ve içecek taşımak, sıcak havanın altında dehidrasyon yaşamanızı engeller. Yaz aylarınca kısa mesafe için dışarı çıksanız bile yanınızda biraz su bulundurmayı ihmal etmemelisiniz.
 • Besin değeri yüksek, kalorisi düşük hafif atıştırmalıklar midenizi yormadan sizi uzun süre tok tutabilir. Tatlı badem, kuru meyve ya da raw bar’lar kurtarıcınız olacak.
 • Küçük fermuarlı cüzdanlar, tüm eşyalarınızı yanınıza almanız gerekmediğinden en önemli olanları taşımanıza yardımcı olur.
 • Islak mendil, uzunca vakit geçirdiğiniz dış mekanlarda temizlik ve hijyeniniz için önemlidir.
 • Dergi ya da kitap, plajda geçirdiğiniz vakti değerlendirmek için mükemmel olabilir.
 • Yedek mayo ve kıyafetler taşımanız, sağlığınız ve ıslak kalmamanız için çok önemli.
1470009600-7e1d595ab899a1532aa43f95d3615ed7
Sağlıklı Bronzluk İçin Neler Yapmalıyız?
Bronzlaşma cildin, güneşe maruz kaldığında gösterdiği bir savunma mekanizmasıdır. Derideki bu değişiklik ve gerilmeler, cildin elastikiyetini bozarak erken yaşlanmaya sebep olurlar. Ama D vitamini üretimini arttırması, kemik erimesinin önüne geçmesi ve kalsiyum dengesi sağladığından hem yaşlılar hem de çocuklar için belli oranda güneş banyosu tavsiye edilmektedir.Güneş ışınlarının çok dik geldiği 11:00-15:00 saatleri arasında güneşten kaçınıp, güneş altındayken şapka kullanarak maksimum fayda sağlamak mümkün. Güneş koruyucu kullanarak cildimizi korumak ve sağlıklı bronzluk için 50 faktörden başlayıp koruma derecesini yavaşça düşürmek gerekiyor. Güneşten direkt etkilenen sırt, göğüs, omuz başları ve yüz için daha fazla özen göstermek gerekebilir. Dermatolojik olarak test edilmiş ürünler kullanılmalıdır.Kazandığınız bronzluğu korumak için beslenmenize havuç eklemek doğal çözümlerden biri. Havucun içindeki karoten, bronzlaşmamızı sağlayan melanositlerin artmasını sağladığını bilinmektedir. Cildin esnek görüntüsünü kaybetmemek içinse bol bol su içmek gerekiyor. Yaz döneminde çiğ meyve ve sebze tüketimini arttırmak ise daha canlı ve ışıltılı bir cildin anahtarı.Sağlıklı, keyifli ve güneşli bir yaz diliyoruz.

Paylaş