Anahtar Kelime: Superfoods

Anahtar Kelime: Superfoods

Sevdiklerinizle vakit geçirmeyi ve bu zamanları kutu oyunları ile daha zevkli hale getirmeyi seviyorsanız bugün sizin gününüz. Her yıl 13 Nisan’da kutlanan eğlenceli ve kelime dağarcınızı geliştirmenize yarayan oyun başlarda Lexiko ve Criss-Cross Words adıyla anılsa da uzun süredir kullanılan yaygın ismi Scrabble. 121 ülkede 29 farklı dil sürümü ile satışta olan keyifli oyun, yaratıcısı Alfred Mosher Butts’un doğum günü sebebiyle 13 Nisan’da kutlanmaya başlandı.

Arkadaşlarınız ve dostlarınızla geçirdiğiniz değerli bir günü Scrabble oynayarak farklılaştırmak isterseniz, size önereceğimiz favori kelimemiz ‘superfood’ olacak.

En sevdiğiniz superfood’ların isimlerini yazarak oynayacağınız bir seriye ne dersiniz?

Hurma

Superfood denince, gelenekselliği ile de aşina olduğumuz hurma ilk akla gelenelerden. Yüksek besin değerleri, lif kaynağı olması ve protein değerleri ile bilinen en güçlü meyvelerden biri. Vegan ve vejetaryen beslenmeye uygun vitamin ve mineral deposu hurma raw beslenmenin de önemli yiyeceklerinden biri. 

Kinoa

Son dönemlerle işlenmiş tahıl ürünleri yerine daha fazla tüketilmeye başlanan kinoa, diğer tahıl türlerine göre yüksek miktarda protein içermesi, tercih sebeplerinden sadece bir tanesi. Amino asit içeriği, diyabet ve hipertansiyona karşı savaşan yapısı, doğal bir iştah kesici olmasına ek, yaşlanma karşıtı bir anti-aging mucizesi…

Somon

Somon, içerdiği yüksek omega-3 yağları ve protein değeri ile sağlıklı beslenme alışkanlıklarının başlıca besin maddelerinden biri. Zerdeçal ile tüketimi ise, alkali beslenme ile ilgilenenler için kilit nokta oluşturuyor.

Ispanak

Mutfaklarda çokça tüketilen ıspanak; içeriğindeki nikatonik asit, çinko ve lifler sayesinde süper besinlerden biri. Yüksek besin değerlerine rağmen az kaloriye sahip olması tüketim oranını da arttırıyor.

Çilek

İlkbahar ve yazın en sevilen meyvelerinden biri olan çilek aynı zamanda sağlık deposu. Her gün tüketilen bir bardak civarı çilek, günlük C vitamini ihtiyacınızı karşılamak için mükemmel bir yol.

Paylaş