Yarıyıl Molasına #kutlamayadeger ‘’Tema Park’’lar!

Yarıyıl Molasına #kutlamayadeger ‘’Tema Park’’lar!

Çocuklarınızı mutlu edecek bir sürprizin şimdi tam zamanı!

Bütün bir dönem boyunca okul, ders ve ödev üçgeninde yoğun haftalar geçiren çocuğunuza dünyanın en gözde tema parklarından birinde keyifli anlar yaşatabilirsiniz. Henüz tatil planı yapmadıysanız önerilerimize mutlaka göz atın!

Hello Kitty Tema Park, Zhejiang Province, Çin

 1422748800-bb5c0c5c8ba2dce04e9bf18243ce8e5d

Hello Kitty sizi, sınırsız maceraların bulunduğu, keyifli, eğlenceli ve büyüleyici bir dünyaya davet ediyor! Hello Kitty hayranı çocukların yarıyıl molası için harika bir destinasyon; Hello Kitty Tema Park. 2015 başından bu yana Çin’in doğusunda bulunan Zhejiang Province eyaletinde sadece çocukları değil büyük hayranlarını da kucaklayan tema park, roller coaster heyecanı ile yarışan yüzlerce aktiviteyle dolu. Hello Kitty figürleriyle donatılmış 95 bin metrekarelik alanda Kitty kostümü giymiş animatörlerin her adımda sizi eğlenceye davet ettiğini göreceksiniz. Her yıl 1 milyon Hello Kitty hayranını biraraya toplayan doğal tema parkta Hello Kitty karakterleri ile dans edebilir, interaktif eğlencelere katılabilir ve çocuğunuzla birlikte unutulmaz anlar yaşayabilirsiniz.

Anji, Zhejiang Province – Hangzhou, China

http://www.hellokittypark.cn/

The Wizarding World of Harry Potter, Orlando

 1422748800-e8f6381f1bfaab069433bd688a0c91ca

Ödevlerden sonra Cadılık ve Büyücülük Okulu’nda derse hazır mısınız?

Harry Potter’ın büyüleyici dünyasının bu denli içinde olacağınızı tahmin edemezdiniz!

Dünyaca ünlü fantastik seri Harry Potter için Universal Studios’un Florida’daki yerleşkesinde oluşturulan Harry Potter tema park sömestr için şahane bir alternatif olabilir. Harry Potter’ın filmlerinden aşina olduğumuz pek çok özel mekanı bu lokasyonda görebilir, Diagon yolundan asa dükkanına kadar birçok büyülü yeri ziyaret edebilirsiniz.

6000 Hollywood Boulevard, Orlando, FL 32819, ABD

https://www.universalorlando.com/harrypotter/

Six Flags Fiesta, Texas

1422748800-15f139097ee4e13e357abc4f07c3b42a

Çocuklar için yüzlerce seçenek nerede başlar? Büyülü ve mükemmel bir yolculuk işte tam da burada; Six Flags Fiesta. Eğlenceli programlar arasında hızlı bir yolculuk ve beyaz su koyunda serinlemek için bir mola… Sadece heyecan arayan minikler değil, büyüklerde kendilerini tema parkın en eğlenceli tonunda bulabilir. Her yaşın favorisi olan Amerigoround’da bir eski zaman yolculuğu yapabilir, bambu olukların içinde keyifle kayabilir, Buckarooz’da asansör edasıyla zıplayan kuleye çıkabilir, Duffy’nin okul otobüsünde mükemmel bir tur yapabilirsiniz.

 17000 IH-10 West, San Antonio, TX 78213, ABD

https://www.sixflags.com/fiestatexas

Tema Park Geziniz Sırasında İşinize Yarayacak 10 İpucu

1. Çocuklarınızın güvenliği için

Eğer çocuklarınızla parktaysanız, gezinize başlamadan önce telefon numaranızı silinmeyen bir kalemle mutlaka bileklerine yazın.

2. Cep telefonunuzu korumaya alın

Siz minik şelaleler arasında eğlenirken umulmadık bir yerden sular gelebilir, unutmayın! Basit bir önlemle cep telefonunuzu korumaya alabilirsiniz. Cep telefonunuzu suya karşı korumak için yanınızda mutlaka kilitli torba bulundurun.

3. Park yerinin fotoğrafını çekin

Dijital fotoğraf makinesi veya cep telefonu ile park yerinin fotoğrafını çekin. Çok sayıda arabanın içinde arabanızı kaybedebilir, saatlerce süren bir geziden sonra bulunduğunuz noktayı da kaybedebilirsiniz. Aracınızı bulmak için hızlı bir yol!

4. Çantanızda bir yağmurluk paketi bulundurun

Yağmur veya sulu bir yolculuk olsun… Sırılsıklam olmayı muhtemelen tercih etmezsiniz. Yanınıza bir yağmurluk alın ve kuru kalarak eğlencenize devam edin.

5. Tema park gezinize erkenden başlayın

Büyük kalabalıklar oluşmadan gezinize başlayın. Kaliteli bir uykunun ardından parka ilk gelenlerden olun. Park kalabalık olmaya başladığında öğleden sonra uykusu için birkaç saatliğine ayrılabilir sonra daha enerjik bir şekilde geri dönebilirsiniz.

6. Telefon şarjınızı garantiye alın

Yanınıza şarj aletinizi hatta yedek bir batarya alın. Bütün gün sosyal medya kanallarında durumunuzu güncellerken pilinizin bitmesine izin vermeyin.

7. Uzun ve kalabalık alanları atlayın

İnsanların eğilimli olduğu yönü belirleyin. Herkes ortak bir içgüdüyle aynı yönde yoğunlaştığında bu alanları atlayın. Doğru yolu izlerseniz hem zamandan kazanacak hem de aktivitelerinizi daha rahat yapıyor olacaksınız.

8. Yalnız seyahat ediyorsanız tek hatlı seçenekleri bulun

Tema park gezinizde yalnızsanız, tek hatlı aktiviteleri bulun. Bu şekilde bekleme süreniz çok daha kısa olacaktır ve birkaç dakika içinde eğlenmeye başlayabileceksiniz.

9. Grup gezisinde buluşma anlaşmalarınızı net yapın

Tema parkta gezerken kaybolmak talihsiz bir durumdur. Eğer grup gezisinde iseniz ayrılıp tekrar buluşmak için net bir saat ve net bir nokta belirleyin. Telefonunuzla her an sorun yaşayabilir ve buluşma konuşması yapamayabilirsiniz.

10. Geçit törenleri ve havai fişek göserilerini hızlı geçin

 Gösterileri izlemek istemiyorsanız, ıssız yerlerin izini sürmenin tam sırası. Böylece bir roller coasterı hızlıca elde etme şansına sahip olabilirsiniz.

Paylaş