SAKLI CENNETLER: EN İYİ 5 SPA OTEL

SAKLI CENNETLER: EN İYİ 5 SPA OTEL
Kışın yorgunluğunu üzerimizden tamamıyla atacağımız spa adresleri harika olmaz mıydı? ‘Evet! Harika olurdu!’ Diyorsanız tam da istediğiniz yerdesiniz! Tabii eve geri dönmek zorunda kalmasaydık…
Yaza doğru adım adım ilerlerken tatillerinizi mucizeye dönüştürebilirsiniz. Şehrin kaosundan uzak ve stresten tamamıyla sıyrılmış bir kaçamak yapabilirsiniz. Tazelenebileceğiniz, belki de kendinizi yeniden keşfedebileceğiniz bir yolculuğa çıkabilirsiniz. Size harika bir tatil sunacak, ruh ve beden sağlığınızı yepyeni deneyimlerle baştan yaratacak en iyi 5 spa otelini sunuyoruz.
Amanoi, Vietnam
Aman’ın Vietnam’daki cenneti Amanoi…
Untitled
Amanoi, Asya’da bu denli bir tesise sahip olan tek yer olmasıyla bilinir. Buranın bozulmamış kıyılarında kaybolabilir, Vinh Hy Körfezi kıyılarındaki Nui Chua Milli Parkı ile çevrili köşklerinde, villalarında ve saray konularında muhteşem doğasının tadını çıkarabilirsiniz.
Lotus çiçeklerinden oluşan bir gölde konumlandırılmış olan lotus köşklerinde, panoramik yüzme havuzu manzarasının tadını çıkarırken bir yandan da tesislerinde doyasıya dinleniyor olacaksınız. Bu yeni nesil kaplıcalar, açık havada dinlenme salonu, çiftli tedavi süitleri, iki hidroterapi süiti, el ve ayak terapi odaları ve saç sağlığınız için özel merkezler, tenis kortları ve pilates stüdyolarını içine alıyor.
Untitled
Amanoi, Thuy Lien Spa Evi ve An Son Spa Evi olmak üzere iki spa evine sahiptir.
Thuy Lien Spa Evi, lotus çiçeklerinden oluşan gölün kenarında konumlandırılmıştır.
An Son Spa Evi ise izlerken dinleneceğiniz, tazeleneceğiniz ve huzuru her noktanızda hissedeceğiniz bir manzarayı sahiplenmiştir.
Spa evleri; hamam, bakım odaları, kapsamlı termal tesisler ve özel bir havuza sahiptir.
Burası aslında spaya dair her şeyi kendi içinde kümelemiş bir yer… Watsu, Reiki, refleksoloji, yoga, Tai Chi, kickboksa kadar uzanan geniş bir yelpazesi bulunmaktadır.
Amanoi aslında spaya dair herşeyi bulabileceğiniz şehir stresin uzak çöldeki bir vaha gibi… Eğer siz de bir spa oteli arıyorsanız aradığınızı burada bulabilirsiniz.
Spa Montage Deer Valley

Untitled
Dağların arasında huzur bulacağınız Utah’ın en büyük spa merkezinden bahsediyoruz. Montage dağların etrafında ahşap ve taş unsurları ile huzurlu bir dağ manzarası sunmaktadır. Burada kendinizi bir bardak bitki çayı ve peluşunuz ile dinginliğe doğru yolculuğa çıkarken bulacaksınız.
Tek kişilik ve çift kişilik terapi odaları, bakım odaları, hidroterapi odaları, yüz bakım odaları içermektedir. Spa Montage; şömineleri, duşları, buhar odaları, erkek ve kadın giyinme odaları, havuzu, özel rahatlama alanları ile tam bir terapi noktasıdır. Ayrıca burada bulacağınız İsviçre’nin gelişmiş cilt bakım teknolojisi, cilt bakım mineral odaları, vücut masajları ile de kendinizi yenilenmiş hissedeceksiniz.
Untitled
Untitled
Hi’ilani Spa
Hi’ilani Spa, Hawai’nin Kaçamak Noktası!

Untitled
Hi’ilani Spa’nın, Hawai esintili tedavileri ile buraya adım attığınız anda sizi dingin bir zihniyete yönlendiriyor. Burada kendinizi iyileşmiş hissedecekseniz. Kendine özgü tedavi yöntemleri ile ilk önce tedavi hazırlığı aşaması ve daha sonra tropikal bahçelerdeki özel açık odalarda göreceğiniz tedavi size kendinizi kuş gibi hissettirecek.
 Hi’ilani Spa, Kaua’î’de bulunan Kukui’ula’da bulunup, sizin hizmetinize daima açıktır.
Untitled
Andaz Scottdale
Bu tesis 50 metrelik çam ağaçlarının arasında yer alır ve Camelback Dağı’nın eşsiz manzarası ile sizi ruhsal bir yolculuğa çıkarır.  Arizona’nın, çöl ortamının sakinleştirici ve iyileştirici özelliklerinden yararlanır. Botanik maddelerin üzerine odaklanarak dingin havayı destekler.
Andaz Scottdale, dünyanın kutsal kaynaklarına ve  doğal şifasına inanır. Bu inançla kişisel tedaviler uygular. Kişileri kendi sağlıklı yaşam hedeflerine odaklar. Onların kendi kişisel yolculuklarına çıkmasını sağlar.
Kişileri himalaya tuzu ile masajdan, jojoba yağı maskesine, buharlı aromatik kompreslere kadar geniş yelpazeye sahip spa menüsüne davet eder.
Kaplıca, dört kapalı ve üç açık hava tedavi odası, açık hava hidroterapi havuzu, okaliptüs buhar odaları, açık hava dinlenme salonları ile çöl maddeleri ve alanında uzman olan çalışanları ile bu yeni tedavi noktasını tatil planlarınızın arasına alabilirsiniz.
  Four Seasons Seattle
Untitled
Burası şehrin keşmekeşinin içinde saklanmış kaçış noktası gibi. Four Seasons Seattle, şehir merkezinde bulunuyor. Şehir merkezindeki bu saklı cennette karşılandığınız andan itibaren zihininizin sakinleştiğini ve bedeninizin gevşediğini hissedeceksiniz.
Köknarı balsamı ve beyaz çam yağı kullanarak yapılan tüm vücut masajını size önerebiliriz. Vücudunuz gevşeyecek, zihniniz tamamen boşalacak. Masaj sonrasında kuru sauna ve okaliptüs buhar odasında iyice rahatlayacaksınız.
Siz de dilerseniz şehri gezip daha sonra kendinizi bu küçük cennettin akışına bırakabilirsiniz.
Paylaş