Oscar Töreninden Önce Mutlaka İzlemeniz Gereken Filmler

Oscar Töreninden Önce Mutlaka İzlemeniz Gereken Filmler

88. Akademi ödülleri için nefesler tutuldu. Yalnızca sinemaseverlerin değil, tüm dünyanın dikkatini üzerinde toplayan Akademi ödülleri için aday listesi 14 Ocak’ta açıklandı.

Tüm Hollywood’u bir arada görebilmemizin yanı sıra, nefes kesen şovlar, ihtişamlı kırmızı halı geçişleri, dünyaca ünlü modacıların en güzel elbiseleri… Oscar törenleri hakkında ne söylesek az kalır!

28 Şubat 2016 Pazar gecesi Hollywood & Highland Center Dolby Theatre’da düzenlenecek gece için geri sayım başladı. Biz de aday listesinden en gözde olanlara yakından bakalım istedik! Sizin favorileriniz hangileri?

1-The Revenant (Diriliş)

1454284800-280348d6d377adb8e30b95db209410e0

Aday listesine damga vuran, ilk çıktığı günden itibaren herkesin dilinde olan film: The Revenant! 24 kategoride dağıtılan adaylıklarda ‘En iyi Film, En İyi Yönetmen, En İyi Erkek Oyuncu, En İyi Görsel Efekt, En İyi Kurgu’ gibi tam 12 dalda adaylığı kaptı!  İzleyenler bilir, biz bayıldık. Mükemmel oyunculuklar, mükemmel bir görsel kalite, bu kadar adaylığı sonuna kadar hak ettiğini gösteriyor. Alejandro G. Inarritu yönetmenliğinde olan film, sizce bu ay Leonardo DiCaprio’ya o çok beklediği Oscar’ı kazandıracak mı?

Filmin Konusu:

Michael Punke’ın kaleminden The Revenant: A Novel Of Revenge kitabının beyaz perdeye uyarlandığı filmin başrolünde Leonardo DiCaprio yer alıyor. Hugh Glass 19. yy. Amerika’sında yaşayan kürkleri için hayvanları avlayan bir kuruluşta çalışıyor. Bir boz ayı tarafından ölümcül şekilde yaralanan Glass, yavaşlamamak için arkadaşları tarafından ölüme terkediliyor. Avcı Glass’ın hayata tutunmasını efsanevi bir şekilde konu alan film nefes kesici! Şiddetle tavsiye ediyoruz…

            2- Mad Max: Fury Road

1454284800-f54db83d10644fc9cc9ec8a792a91971

The Revenant’ı 10 dalda adaylığıyla takip eden Mad Max: Fury Road’un yönetmen koltuğunda George Miller oturuyor. Baş rollerinde Tom Hardy, Charlize Theron gibi ünlü isimlerin yer aldığı film aksiyon türünde.

Filmin Konusu:

Serinin 4. Filmi olan Mad Max: Fury Road geri dönüyor! Nükleer savaşın ardından dünya çöllerle dolu olan bir yere dönüşmüş. Eşi ve çocuğunu kaybeden Max, hayatta kalmak için en iyi yolun yalnız yürünen yol olduğu düşünmektedir. Ancak kendini savaş çocuklarının arasında bulur. Yaşadıkları bölgeyi yöneten ölümsüz Joe’dan kaçmaktadırlar. Joe kendisinden çalınan çok önemli bir şeyin peşindedir…

             3-The Martian (Marslı)

1454284800-81723c52ca1233e9952e4ee958045757

7 dalda Oscar’a aday olan Matt Damon’ın başrolünde olan The Martian bir uzay filmi olarak karşımızda. Bilimkurgu türünün sevilen yönetmeni Ridley Scott yönetmen koltuğunda oturduğu The Martian, Andy Weir’ın The Martian kitabının sinemaya uyarlaması.

Filmin Konusu:

 2035 yılında Ares III mürettebatı içerisinde yer alan Mark Watney görev esnasında  şiddetli bir fırtına çıkması sonucu kaybolur. Öldüğünü düşünen ekip arkadaşları onu bırakıp Dünya’ya döner. Hayatta kalmak için her şeyi yapan Mark dünyaya yaşadığına dair sinyaller göndermeye çalışır. Çetin bir hayatta kalma mücadelesini konu alan film mutlaka izlenmeli!

4-Brige of Spies (Casuslar Köprüsü)

DreamWorks Pictures/Fox 2000 PIctures' BRIDGE OF SPIES, directed by Steven Spielberg, is the story of James Donovan, an insurance lawyer from Brooklyn who finds himself thrust into the center of the Cold War when the CIA enlists his support to negotiate the release of a captured American U-2 pilot.

DreamWorks Pictures/Fox 2000 PIctures’ BRIDGE OF SPIES, directed by Steven Spielberg, is the story of James Donovan, an insurance lawyer from Brooklyn who finds himself thrust into the center of the Cold War when the CIA enlists his support to negotiate the release of a captured American U-2 pilot.

Dönem draması olan film 6 dalda aday olarak gösterildi. Yönetmen koltuğunda tabii ki efsanevi Steven Spielberg var. Filmin başrol oyuncusu ise 2 Oscar ödüllü Tom Hanks.

Filmin Konusu:

 Soğuk Savaş esnasında, Brooklyn’de bir sigorta avukatı olan James B. Donovan CIA tarafından işe alınıyor ve  kendini bir anda ilginç bir müzakerenin tam ortasında buluyor. Sovyetler Birliği tarafından uçağı düşürüldükten sonra tutuklanan casus uçak pilotu Francis G. Powers’a karşılık, casusluk yapmaktan tutuklanan ve ABD’de bulunan KGB ajanını takas etmeye çalışıyor. Dramatik gerilim sevenlere duyurulur.

Paylaş