Lotus’lu Trüfler

Malzemeler:

¼ su bardağı (60ml) Çıtır Lotus Bisküvi Kreması

300 g bitter çikolata, küçük parçalar şeklinde doğranmış

200 ml krema

50 g tereyağı, küçük küpler şeklinde doğranmış

Dış kaplaması için:

1 paket Lotus bisküvi, dövülmüş

Hazırlanışı: Geniş bir tabağın tabanını pişirme kağıdı ile kaplayın. Lotus bisküvi kremasını fındık büyüklüğünde toplar şeklinde pişirme kağıdına eşit aralıklarla yerleştirin. Buzlukta 2-3 saat donmaya bırakın.
Çikolata ve tereyağını geniş bir kaseye alın. Kremayı uygun ebatta bir sos tenceresine aktarın. Orta ateşte kaynama noktasına ulaşana dek ısıtın. Kaynama noktasına ulaşan kremayı çikolata ve tereyağı üzerine döküp 1 dakika bekleyin.  Spatula yardımıyla homojen bir karışım elde edene kadar alt üst ederek karıştırın. Elde ettiğiniz ganajı geniş bir kaba aktarıp, buzdolabında 1,5 saat soğumaya bırakın.
Katılaşan ganajdan ceviz büyüklüğünde bir parça alın. Avcunuzun içinde hafif bastırın. Ortasına bir adet donuk lotus bisküvi topu yerleştirip ganajı etrafında kapatın. Hafifçe yuvarlayın. İnce dövülmüş lotus bisküvi ile dışını kaplayıp geniş bir servis tabağına aktarın. Aynı işlemi ganaj bitene dek tekrar edin. Elde ettiğiniz Lotus’lu Trüfleri buzdolabında 30 dakika dinlendirdikten sonra servis edin.

Paylaş