İmkansız Burger

İmkansız Burger

Kimin hamburgerler hakkında okurken gözleri yaşarır?

 

Benim… Cidden!

Ne zaman araştırma yapsam –ki bu zamanımın aslında çoğunluğunu oluşturan bir aktivite çünkü evet, ben takıntılıyım- ve yazıp, paylaşacak bir şeyler bulsam, bulduklarımı bir şekilde kendimce eğlenceli bir dille paylaşmaya çalışırım. Mesela geçen gün, Silicon Valley’de yaratılmış yeni bir çağdaş hamburger tarifiyle karşılaştım ve boğazım düğümlendi, gözlerim yaşardı çünkü tam o anda bir uzay çağı gelişmesiyle yüz yüze kalmıştım.

Gelişme tam da şöyle…

Koca bir grup bilim adamı, şef ve çiftçi bir araya gelmiş ve etoburların bile ağzının suyunu akıtacak bir bitki bazlı burger yaratmış…

 

Birçok önemli şef tarafından denendi ve onaylandı. York’taki Momofuku’nun David Chang’ına göre bu burger geleceğin ta kendisi!

‘Impossible Burger / Imkansız Burger’ kelimenin tam anlamıyla harika; ete benziyor, tadı et gibi ve %100 bitki bazlı. Asıl tarif çok iyi saklanıyor olsa da, biliyoruz ki içinde patates, buğday, hindistancevizi yağı ve heme adında bir madde var. Burgerin yaratıcıları Amerika’daki şefler ve restoranlarla bir araya geldiler ve bu lezzeti bir çok şehre yaydılar. Hatta yakın zamanda Amerika’ya gidecekseniz, web sitelerinden size yakın lokasyonları görebilirsiniz: https://www.impossiblefoods.com/findus/ Bill Gates ve Google Ventures markanın ilk başından beri takipçileri ve destekçileri. Guru Questlove da aynı şekilde İmkansız Burger’in büyük fanı. Şimdiden çok takipçisi olan bu burgerin, sevenleri tarafından çok tutulacağı ve dünyamızın geleceği için bir umut olacağı kesin!

Aslı Kender /FB Macro&More

 

 

Paylaş