Okyanusun Diğer Kıyısı : Cennet Adaları “Cayman”

Okyanusun Diğer Kıyısı : Cennet Adaları “Cayman”
Üç Cayman Adasının en büyüğü olan “Grand Cayman” cennet görüntüsü ile size eşsiz bir deneyim vaad ediyor. Adanın korunan deniz alanları, mercan kayalıkları ve ulusal parkları; nesli tükenmek üzere olan türler için (Grand Cayman papağanından mavi iguanaya kadar) saf suları ve orman yolları ise tüplü dalgıçlar, yürüyüşçüler ve şnorkel ile dalanlar için tam bir kaçış noktası. Gurmeler içinse doğal yiyecekler, uluslararası şefleri ve füzyon mutfağı ile Karayiplerin en sıcak noktalarından biri.
Adanın Batı tarafı başkent George Town’dan Camana Bay’e (ada’nın tek sinemasına ev sahipliği yapıyor) kadar restoranlar, müze & galeriler, gece hayatı ve alışveriş merkezlerinden oluşuyor. Ada’nın en iyi tatil beldelerinin çoğu altın kumları ve akuamarin dalgaları ile Seven Mile Plajı’nda bulunuyor. Kuşkusuz Karayipler’in en güzel plajlarından biri… Daha doğudaki sakin ilçelerde ise bir dizi üst dalış ve şnorkel noktası var.
1493596800-ee5b07263d3f44aaf9505c9aa3406554
En İyi Oteller
Seven South, The Ritz-Carlton, Grand Cayman
Şık ve geniş olan bu 8000 m²’lik üç yatak odalı süit, yuvarlak küvet de dahil olmak üzere cömert sarma terasları, Seven Mile Plajı’nın ve okyanusun panoramik manzaralarını içermektedir. Sinema odası, özel check-in hizmeti ile lüks bir deneyim…
Presidential Suite, Kimpton Seafire Resort + Spa
Bu şık süit adanın en yüksek oteli! En üst katı zeminden tavana kadar pencerelerle kaplı olup misafirlerine Seven Mile Plajı manzaralarının bakmaya doyulmaz görüntüsünü sunar. Cam mutfak masasının üstündeki dikkat çekici avize, açık mutfak ve akordeon tarzı veranda kapıları açık havada yemek yemeyi ve eğlenmeyi kolaylaştırırken yatak odasındaki şelale apliklerini de gördükten sonra yüzyılın yüzyılın en zarif noktasında olduğunuz izlenimine kapılırsınız.
Governor’s Suite, Westin Grand Cayman
Bu keyifli plantasyon tarzı süit, avlu ve yeşil ağaçlar ile çevrili. Seven Mile Plajı’nın en geniş bölümünü kapsıyor ve ayrıca plaja dalgaların dokunabileceği kadar da yakın.
En İyi Restoranlar
catch
catch
Catch
Catch, adanın batı koyunda marinaya bakan geniş oturma alanları olan bir restoran. Güney Amerikaya özgü bir deniz ürünü yemeği olan ’Ceviche’; baharatlarla tatlandırılmış çiğ balık ve et yemeği olan ‘Wahoo Tartare’ ve ‘Kızarmış Çıtır Çotra Balığı’ restoranın en çok tercih edilen yemeklerinden.
Di Kit-Chin
Bir piknik masasına oturun; hindi, sosis, tavuk ve köri soslu etlerin tadını çıkarın. Üstelik sıcak sos dahil her şey ev yapımı.
The Brasserie
George Town şehir merkezinde yerel üretim yapan şef Dean Max’in bahçesi ve serası, tarhundan ekmeğe kadar her şeyi sağlıyor. İki balıkçı teknesi onu günün en taze avına ulaştırıyor. Tüm bu doğal lezzetler de kaynağından sofranıza ulaşıyor.
Blue by Eric Ripert
Bu mekan yerel yemeklerin ve deniz mahsullerinin tadını çıkarmak için harikadır. Altı veya yedi çeşit tat çıkaran menüden çiğ veya hafif pişmiş seçeneklerden birini mutlaka deneyin.
En İyi Plajlar
cayman beach starfish
Sosyalleşmek İçin En İyi Plaj: Rum Point Beach
Güneşin altında eğlenmek için, adanın kuzey tarafında yelken veya sürüş yapın ve bu plajın casuarina çamları altında keyifli atmosferin tadını çıkarın. Fakat yüzme ve şnorkel için zayıf bir nokta olduğunu hatırlatalım.
Doğa Severler İçin En İyi Plaj: Starfish Point
Cayman adalarının etrafında dolaşan bu plaj tüm deniz yaşamıyla, huzurlu plajıyla, sığ ve berrak suları ile ada sakinleri için öne çıkıyor. Yumuşak kumun üzerine serilip güneşlenin veya turuncu-kırmızı deniz canlılarıyla yüzün. Ancak yumuşak dokularına zarar verebileceğinden ve güneş kremi onlar için toksin olduğundan dokunmaya özen gösterin.
Çocuklar İçin En İyi Plaj: Smith Barcadere (Smith Cove)
George Town’ın güneyindeki bu plajın masmavi suları ve bol miktarda balığı bulunuyor. Şnorkel öğrenmeyi isteyen küçükler için mükemmel bir lokasyon. Bir hamak atın veya yüzdükten sonra ağaçların gölgesi altında piknik yapın. Hafta sonları hatrı sayılır derece kalabalık olduğunu hatırlatmakta fayda var…Keyifli yolculuklar,

Paylaş