Battaniye Altında İzlenmelik Aşk Filmleri

Battaniye Altında İzlenmelik Aşk Filmleri

Sonbahar denince; akla yağmurlu havada evde oturup, sıcak içecekler ve lezzetli atıştırmalıklar eşliğinde izlenen filmler geliyor.

Sevdiklerinizle ya da yalnız, evin en konforlu köşesine çekilip biraz huzurlu vahit geçirmek sonbahar huzurunun ve dinginliğinin olmazsa olmazlarından. Camdan yağmur damlaları süzülürken evden çıkmamak için en geçerli sebep, bambaşka hayatları ve ilham verici aşkları izleyebileceğiniz aşk filmleri. Macro&More editörleri bu ay sizin için aşk dolu filmleri derledi çünkü ‘Kasımda Aşk Başkadır’.

Not Defteri (The Notebook)
2004 yapımı Nick Cassavetes filmi, ölümsüz ve azim dolu bir aşkın hikayesi. Unutmak bazen çok acı verici olabiliyor. 1940’ların savaşla zedelenmiş yıllarında geçen bu hikaye, toplumsal farklılıklara rağmen birlikte olmayı başarmış Allie ve Noah’ın sevgi mücadelesini anlatıyor. Romantik ve eğlenceli bir panayırda başlayıp huzur evinde sona eren bu çarpıcı sonlu hikayeyi izlemediyseniz, bu Kasım ayında vakit ayırmanızı öneriyoruz. ”Sence aşkımız ikimizi uzaklara götürebilir mi?”

Kasımda Aşk Başkadır (Sweet November)
Kasım ayında yeniden akıllara gelen ve güzel şeyler izlenmek istendiğinde gündeme gelen bu aşk dolu hikaye 2001 yapımı. Başrollerinde Charlize Theron ve Keanu Reeves’in yer aldığı film, kanser hastalığını da konu alarak bazen umut verici bazen mücadele dolu hikayesiyle sizi kendine bağlıyor. “Sen benim ölümsüzlüğümsün”

Cesaretin Var Mı Aşka? (Jeux D’enfants)
Yann Samuell’in yönetmenliğini yaptığı 2003 yapımı Fransız filmi, iki çocuğun cesaret oyunlarından yola çıkıp keyifli bir aşk hikayesine dönüşüyor. Filmin ardından iki başrol oyuncusu Marion Cotillard ve Guillaume Canet’in gerçek hayatta da birlikte olmaya başlaması, filmin duygu yoğunluğu hakkında ipucu veriyor. ”Hiç sormadın ama pişman olduğum üç şey var; ben hazırdım, seni seviyordum ve herkese meydan okuyabilirdim, önüme çıkan herkese…”

Aşk Engel Tanımaz (Notting Hill)
Roger Michell’in yönetmenliğini yaptığı Aşk Engel Tanımaz, ’99 yılına damgasını vuran en çarpıcı ve içten aşk filmlerinden biri oldu. Julia Roberts ve Hugh Grant’ın başrolü oynadığı filmde, tutkulu bir aşk hikayesi izliyoruz.

Not: Seni Seviyorum (P.S. I Love You)
2007 yapımı romantik Amerikan filminin yönetmenliğini Richard LaGravenese yapmış. Başrolde Hilary Swank ve Gerard Butler’ın yer aldığı film, yine bir mutlu bir çiftin hastalıkla mücadelesi üzerine kurgulanmış. Genç adamın ölmeden önce eşine yazdığı mektuplar, aşk dolu bir evliliğin sonsuzluk hikayesidir.

Paylaş